İsraf edilen bir ekmek ile portakalın çöp kutusunda karşılaşmalarını hayal edip aralarındaki konuşmayı diyalog şeklinde yazınız. İsraf edilen bir ekmek ile portakalın çöp kutusunda karşılaşmalarını hayal edip aralarındaki konuşmayı diyalog şeklinde yazınız.


Ekmek: hey portakal orda kal.ne işin var çöp de?
Portakal: Benim burada ne işim olacak.Aç gözlü bir çocuk attı beni buraya.Oysaki ben C vitaminiyle doluyum.Peki sen niye burdasın?
Ekmek: Beni alan kişi taze ve sıcak seviyomuş ekmeği.Ben de az bayatlayınca hemen atıldım çöpe maalesef.
Portakal: Şu insan ne kadar da şükürsüz ve nankör.Biraz sonra bu çöpü karıştırıp beni ve seni alıp karnını doyurmaya çalışacak olan nice kimseler var.
Ekmek: Bak başladılar bile karıştırmaya çöpü.Elbette Allah israf edenleri sevmez ve şükretmeyenlerden alır bu israf ettiklerini.

  www.bolcevap.com din kültürü editörü tarafından hazırlanmıştır. ÇALMAYIN !!!

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.