12.SINIF EDEBİYAT KİTABI CEVAPLARI , 90.SAYFA CEVAPLARI

12.SINIF EDEBİYAT KİTABI CEVAPLARI , 90.SAYFA CEVAPLARI
SAYFA 90
6.GARİP DIŞINDA YENİLİĞİ SÜRDÜREN ŞİİR 
HAZIRLIK:
www.edebiyatfatihi.net


1) Garip şiiri dışında şiirde gerçekleşen arayışlar hakkında edindiğiniz bilgileri kullanarak şairlerin neden böyle arayış ihtiyacı hissetiklerinizi tartışınız. 

Garip Hareketi'nin etkisinin sürdüğü yıllarda, şiiri onlar kadar bayağılaştırmak istemeyen, her biri kendine özgü şiir tarzını oluşturmuş bazı şairler şiirdeki lirizmi kaybetmeden yeniliği sürdürmüşlerdir.Bu şairler Garip, İkinci Yeni gibi topluluklara katılmamış, görüş ve ideolojilerini şiirlerine temel yapmamışlardır. Şiirlerinde yeni bir dil, üslup ve bakış açısı aramışlar ve kendi tarzlarını yenileme ve değiştirme ihtiyacı hissetmişlerdir.

2) Mavi hareketi hakkında yaptığınız araştırmadan edindiğiniz bilgiler doğrultusunda sınıfa getireceğiniz şiiri inceleyerek şimdiye kadar incelediğiniz şiirlerden farklı olan özellikleri belirleyiniz.
BEN SANA MECBURUM ŞİİR İNCELEMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

3) Farklı şiir anlayışlarıyla eserler verilmesi Türk edebiyatının hangi yönlerden zenginleştirmiş olabilir ? Düşüncelerinizi nedenleriyle belirtiniz...

  • FARKLI EDEBİ DÜŞÜNCELERİN YAYGINLAŞMIŞTIR
  • ŞAİRLERİN FARKLI EĞİTİM KOŞULLARINDA YETİŞMELERİ 
  • ZENGİN BİR EDEBİ ORTAM OLUŞMUŞTUR.
  • DAHA FARKLI KESİMLERE HİTAP ETME İMKANIN DOĞMASI

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.