2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI YAKINÇAĞ YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 130,Dünya ülkeleri arasında doğal afetlerde ve çevre sorunlarında iş birliği ve yardımlaşma olmazsa neler olabilir? Açıklayınız.

Dünya ülkeleri arasında doğal afetlerde ve çevre sorunlarında iş birliği ve yardımlaşma olmazsa neler olabilir? Açıklayınız.
2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI YAKINÇAĞ YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 130

Afetler sonucunda olası bir salgın tehlikesi tüm dünyayı tehdit edebilir.Bu yüzden diğer devletler bu duruma bir çözüm bulmak için yardımlaşmalıdır.Örneğin,Birleşmiş Milletlerin kurduğu Dünya Sağlık Örgütü,menenjit,kolera ve domuz gribi gibi salgın hastalıklarla tüm dünya çapında uyarılar yapmakta ve devletleri işbirliğine davet etmektedir.

Ayrıca tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınma gibi çevresel felaketlerde de tüm dünya devletleri işbirliğine gitmelidir.

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.