Home » , » 2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI EVREN YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 99,Teknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğini öğrenmek istiyoruz.

2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI EVREN YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 99,Teknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğini öğrenmek istiyoruz.

2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI EVREN YAYINLARI CEVAPLARI 

SAYFA 99
Teknolojik bir ürünün toplum hayatını nasıl değiştirdiğini öğrenmek istiyoruz. Bunu kanıtlayabilecek bir örnek veriniz.

Cep telefonları,toplum ve aile kültürünün temelini hissedilmeyecek şekilde etkiliyor.İlk başta cep telefonu, kolay taşınabilen bir iletişim aracı olarak toplum hayatına girmeyi başardı. Yapılan araştırmalar, söz konusu aracın başlangıçta kullanılmasındaki ilk hedefin, çalışma ve güvenliğin sağlanması olduğunu gösteriyor. Fakat kısa bir süre sonra cep telefonu, kullanıcıların iletişim tarzını kökten değiştirmeyi başardı. Tabi ki yeni teknolojilerin insanın toplumsal yaşamlarındaki değişiklikleri, kabul edilen bir konudur. Fakat cep telefonu diğer yeni teknoloji ürünleri arasında kullanıcı sayısının fazlalığı ve kapsamlı olması nedeni ile kullanıcıların davranış, yaşam tarzı ve sosyal yaşamlarını daha güçlü bir şekilde etkiliyor.
Bir çok uzmana göre cep telefonlarının fazlası ile kullanılması, kullanıcının beyin ve sinirlerinde bir çeşit bağımlılık oluşturuyor. Tıpkı uyuşturucu maddelere bağımlılık gibi, internet oyunları da tahrip edicidir. Bağımlılar cep telefonları sayesinde arkadaşları ve ailelerinden uzaklaşıp inzivaya çekiliyorlar. Eğitim ve çalışmak gibi yaş ve sosyal önceliklerini unutturur; üstelik ellerinde cep telefonu olmadığı zamanlarda da onu düşünür ve yokluğundan acı çekiyorlar.


Tepkinizi bildirin:
reklamlar

0 yorum:

Yorum Gönder

Aşağılayıcı, argo, küfür ve kişisel haklara saldırı niteliğindeki yorumlar YAYINLANMAYACAKTIR...bolcevap