Atatürk, çağdaş Türk toplumu yaratma mücadelesinde çeşitli kurumlar oluşturmuştur. Bunların başında eğitim kurumları gelmiştir. Sizce bunun nedeni ne olabilir?5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI, SAYFA 129

Atatürk, çağdaş Türk toplumu yaratma mücadelesinde çeşitli kurumlar oluşturmuştur.
Bunların başında eğitim kurumları gelmiştir. Sizce bunun nedeni ne olabilir?
5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI, SAYFA 129

Atatürk, Türk milletine, çağdaş uygarlık düzeyine erişmeyi, hatta bu düzeyi aşmayı amaç olarak göstermiştir. Onun içindir ki Atatürk,, hemen bütün konuşmalarında uygarlık ve çağdaşlaşma üzerinde önemle ve ısrarla durduğu görülür. Atatürk, eğitim olmadan, ülkenin çağdaşlaşması mümkün olamayacağından hareketle bu alanda bir çok inkılaba imza atmıştır.

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.