Eğitim, kadın, sağlık, magazin, ilişkiler ve hayata dair sorularınıza cevaplar burada

Cafer-i Sadık’ın “Birbirinizle dostça ilişkilerinizi geliştirin, birbirinize iyilik yapın. Allah’ın emrettiği gibi birbirinize devamlı şefkatli ve merhametli olun.” sözünden anladıklarınızı yazınız.2015-2016 5.SINIF MEB DİN KÜLTÜRÜ DERS KİTABI CEVAPLARI, sayfa102

Cafer-i Sadık’ın “Birbirinizle dostça ilişkilerinizi geliştirin, birbirinize iyilik yapın. Allah’ın emrettiği gibi birbirinize devamlı şefkatli ve merhametli olun.” sözünden anladıklarınızı yazınız.


2015-2016 5.SINIF MEB DİN KÜLTÜRÜ DERS KİTABI CEVAPLARI, sayfa102

      İslam dini, insanların toplumda dostça ve kardeşçe yaşamalarını öğütlemektedir. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de bir ayette şöyle buyrulmaktadır: “Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcarlar, öfkelerini yenerler, insanları affederler.
Allah iyilik edenleri sever.”

       İslam dini arkadaşlarımıza karşı iyi davranmamızı, güler yüzlü, anlayışlı ve hoşgörülü ve merhametli olmamızı ister. Bize karşı yapılan herhangi bir olumsuz davranış karşısında hemen öfkelenip arkadaşlarımıza küsmemizi, darılmamızı ve dostluğumuzu bitirmemizi hoş görmez. Bunun yerine sabırlı ve hoşgörülü ve şefkatli davranmamızı öğütler.
0 Comments

Aşağılayıcı, argo, küfür ve kişisel haklara saldırı niteliğindeki yorumlar YAYINLANMAYACAKTIR...bolcevap