Gaziantep'in göç alan illerden olmasının nedenleri nelerdir?Gaziantep'in göç alan illerden olmasının nedenleri nelerdir?
Gaziantepte nüfusun artma sebebi ekonomisinin saglam olmasıdır.Sanayinin gelişmiş olması, tarım alanlarının geniş ve verimli olması, terörden etkilenmemesi ve ihracatta 6. sırada olması Gaziantep icin çok önemlidir. 

Aynı zamanda sehirde 3 tane üniversite yer almaktadır ve kentlesme bakımından önemli bir kenttir. Bunların hepsini icine katınca Gaziantep'in bölgenin lider kenti olması da dahil her bakımdan bu kadar göc alması normaldir.

Bugün Türkiyede ; İstanbul - Ankara - İzmirden sonra Bursa - Adana - Gaziantep gelmektedir ( merkezi sehir olarak )


YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.