Toplumda hizmet veren bir eğitim kurumu ile ilgili gazete haberi hazırlayınız. 5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI, SAYFA 115


Toplumda hizmet veren bir eğitim kurumu ile ilgili gazete haberi hazırlayınız. 5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI, SAYFA 115BABA BENİ OKULA GÖNDER PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Doğan Haber Ajansının yürütmüş olduğu Baba Beni Okula Gönder projesinin eğitimi İstanbul Ağaoğlu My City Hotelde gerçekleştiriliyor… Milli Eğitim Bakanlığı adına açılış konuşmasını gerçekleştiren MEB İnsan Kaynakları Eğitim Grup Başkanı Dr. Hamza AYDOĞDU konuşmasıyla öğretmen ve idarecileri mest etti.
Doğan Medya ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürütmüş olduğu ” Baba Beni Okula Gönder” projesi kapsamında ülkemizin dört bir yanında özellikle yatılı bölge kız yurtlarımızın bulunduğu okul ve kurumlarımızın öğretmen ve idarecilerine yönelik İstabul Ağaoğlu My City Hotel de yapılan ” Kişisel Gelişim Semineri” ne büyük ilgi gösteriliyor.

 Milli Eğitim Bakanlığının Kız Çocuklarının okullaşması ile ilgili çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini , Bakanlığın 4+4+4 sisteminin bu konuda Kız Çocuklarımızı daha da rahatlatacağının altını çizerken , Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’in de bu konuda ki hassasiyetlerinin yüksek olduğunu, Bakanlık içerisinde yeniden bir yapılanma olduğunu Sayın Bakan’ın neredeyse tüm zamanını ülkemize daha iyi bir gelecek hazırlama adına samimi bir şekilde harcadığını; Milli Eğitim Bakanlığının günü kurtarmadan öte ülkemizin geleceğini ilgilendiren önümüzde ki 10 yılın hesabını yaparak 2023 Türkiyesinde hedefin okumayan tek kız öğrencimiz kalmayacak şekilde planlandığını bununda sizler gibi fedakar öğretmen ve idarecilerimizle gerçekleşeceğini dile getidi.