10.SINIF DİL VE ANLATIM KİTABI CEVAPLARI,YILDIRIM YAYINLARI,19.SAYFA CEVAPLARI (yepyeni)

 10.SINIF DİL VE ANLATIM KİTABI CEVAPLARI,YILDIRIM YAYINLARI,19.SAYFA CEVAPLARI (yepyeni)19.SAYFA 

WWW.EDEBİYATFATİHİ.NET
Verilen açıklama ile araştırma sonuçlarından yola çıkarak

a) Tartışmalarda kamuoyu oluşturma , bilgilendirme ve yönlendirme amaçlandığı için basına ve halka açık olması gerekir. Tartışmaların hedef kitlesi toplumdur. 

b. Topluma açık tartışmaların ortak amaçları problemlere çözm bulma, gerçeğin , doğrunun ,iyi ve güzelin birlikte aranmasıdır.edebiyatfatihi.net

  •  Münazara diğer tartışma türlerinde olduğu gibi yarışma havası yoktur.Münazara daha çok okullarda eğitim amaçlı ve jüri karşısında yapılır...Diğer türlerden farkı budur.
3. METİNDE ANLATIM BOZUKLUĞU OLAN BAZI  CÜMLELER
"ama sizin öneriniz için (size) teşekkür ediyorum" (dolaylı tümleç eksikliği)
"acaba bu Türkçenin yetersizliğinden mi yoksa (bunun) başka bir nedeni mi var ? ( tamlayan eksikliği) (edebiyatfatihi.net)

4) Tartışmalarda dil ağırlıklı olarak göndergesel işlevde kullanılır.

ANLAMA-YORUMLAMA

3.etkinlik

uygulama-1
uygulama-2

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.