Fotoğraflarda insanların doğal ortamı değiştirme ve ondan yararlanma şekillerine örnekler verilmiştir. Fotoğrafların üst kısımlarındaki noktalı yerlere bu beşerî unsurların isimlerini yazınız.

Beşeri Ortamlar
A. İnsanlar tarımsal faaliyetler gerçekleştirerek, fabrikalar kurarak, baraj, yol, köprü, havalimanı, liman, dalgakıran, bina vb. yaparak doğal ortamı değiştirirler ve bu şekilde doğal ortamdan yarar­lanırlar. Fotoğraflarda insanların doğal ortamı değiştirme ve ondan yararlanma şekillerine örnekler verilmiştir. Fotoğrafların üst kısımlarındaki noktalı yerlere bu beşerî unsurların isimlerini yazınız.


1. FOTOĞRAF
CEVABI : ŞEHİRLEŞME, SANAYİLEŞME,ULAŞIM
2. FOTOĞRAF
CEVABI BARAJ
3. FOTOĞRAF
CEVABI : HAVAALANI
4. FOTOĞRAF
CEVABI :  FABRİKA
5. FOTOĞRAF
CEVABI : LİMAN KONTEYNER TAŞIMACILIĞI
6. FOTOĞRAF
CEVABI :   SERACILIK
7. FOTOĞRAF
CEVABI : OTOBAN, YOL
8. FOTOĞRAF
CEVABI : METROPOL, SANAYİLEŞME, TURİZM,İNŞAAT
YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.