6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve Dünya Sayfa 80, Konuşuyorum

6. Sınıf Evren Yayınları Konuşuyorum
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Evren Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve Dünya Sayfa 80 Konuşuyorum 6. Etkinlik Soruları ve Cevapları
KONUŞUYORUM
Dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkan bir sorunla ilgili konuşma hazırlayacaksınız. Konuşmanızda yardımlaşma ve kardeşliğin eklemini vurgulayınız. Bu tip sorunlara karşı çözüm önerileri getiriniz.


CEVAP:
Barış içinde yaşamak son derece önemli bir ihtiyaçtır. İnsanlar barış ortamında daima huzurlu ve mutlu olur. Savaş acımasızdır.İnsanı huzursuz ve mutsuz eder.İnsanı insanı kırdırır. Barış içinde yaşamak son derece önemli bir ihtiyaçtır. İnsanlar barış ortamında daima huzurlu ve mutlu olur. Savaş yerine barışı seçmek hayatı ve güzellikleri seçmektir.Eğer dünyanın bir yerinde savaş çıkarsa bu tüm dünyanın meselesi haline gelir.Onun için diğer devletler yardım ederek bu savaşı diplomatik olarak var güçleriyle bitirmeye çalışmalıdır.Savaşlarda en çok da çocuklar zarar görür.Savaşın kazananı yoktur.  Atatürk barışın insan ve toplum hayatında ne kadar önemli olduğunu belirtmek için “Yurtta barış dünyada barış” demiştir.