10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,Biryay Yayınları,19.Sayfa Cevapları

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,Biryay Yayınları,19.Sayfa Cevapları
SAYFA 19

1.Büyüklerinizden dinlediğiniz bir hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşınız.
....


UYARI: BU VE DİĞER İÇERİKLERİMİZİN KOPYALANIP AYNEN VEYA DEĞİŞTİREREK  BAŞKA SİTELERDE YAYINLAMANIZA KESİNLİKLE İZNİMİZ YOKTUR. edebiyatfatihi.net 
2. Daha önce okuduğunuz ve dinlediğiniz Dede Korkut hikayelerinden aklınızda kalan karakterlerin isimlerini ve özelliklerini söyleyiniz...
Deli Dumrul : Güçlü kuvvetli, Azrail'e kafa tutabilecek kadar gözü pek biridir. Aslında cahil ve korkak biri; ama yaptıklarından pişman olup kusurlarını da gören bir insandır.

Boğaç Han: Yiğit, mert ve ailesine bağlı biri...

Kanlı Tura: Gürbüz, yiğit cesur biri...

Kazan Bey: İleride yurdu ona bırakacağı oğlu için endişelenen bir baba. Oğluna iyi bildiği savaş bilgisini öğretmek istiyor. Oğlu adına ölümü göze alıyor. Yiğit, mert ve korkusuz biridir. Düşmanın sayısı fazla olmasına rağmen en küçük bir kaygı dahi duymuyor.

Aruz Koca: İyi bir lider. Etrafındaki her şeye sevgi doludur. Tepegözü evlat edinir. Öz oğluna sonradan kavuşur.
👉DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

YASAL UYARI VE İLETİŞİM

Yasal Uyarı: Sitemiz, kanunen 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili kanun, "site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur" prensibini içerir. Bu nedenle www.bolcevap.com bloğu uyar-kaldır anlayışıyla yönetilmektedir. İlgili içeriklerin telif hakkı durumları için bolcevap.com@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Telif hakkı içeren içerikler 7 (yedi) işgünü içerisinde paylaşımdan kaldırılır.