Hz. Muhammed’in hayatını anlatan bir film seyrediniz. Daha sonra aşağıdaki kutucuklara filmle ilgili düşüncelerinizi yazınız. - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

7 Ocak 2016 Perşembe

Hz. Muhammed’in hayatını anlatan bir film seyrediniz. Daha sonra aşağıdaki kutucuklara filmle ilgili düşüncelerinizi yazınız.

  www.bolcevap.com din kültürü editörü tarafından hazırlanmıştır. ÇALMAYIN !!!


 ÇAĞRI FİLMİ DEĞERLENDİRME

 
Bu filmde en çok hatırımda şunlar kaldı:
“Hz. Hamza'nın yeri titreterek omuzunda aslanlarla Mekke'ye gelişini, elçilerin Ortadoğu'nun dört bir yönüne Peygamberimiz’in mektuplarıyla yola çıkışını, Necaşi'nin kendisine sığınan müminleri Mekkeli müşriklere vermeyişini, Taif'te Peygamberimiz’e yapılan eziyeti, Akabe Biatı’nı, Hz. Ali'nin müthiş bir iman ile Peygamberimiz’in yerine yatışını, Hicret sırasında onları takip eden müşriklerin güvercin ve örümceğe aldanışlarını, Medineli müminlerin Peygamberimiz’i beklerken duydukları heyecanı, ilk mescidin elbirliği ile inşasını, Peygamberimiz’in diğer müminlerle birlikte inşatta çalışmasını, Hz. Bilal'in okuduğu ilk ezanı, Hind'in Hz. Hamza'yı öldürtmek için Vahşi'yi buluşunu, Abdullah İbn Sebe'nin münafıklıklarını, Bedir Savaşında Hz. Hamza'nın şehit ediliş anını, Mekke'nin fethini, Veda hutbesini... Daha bir sürü sahneyi gözlerim dolarak, coşarak, içim titreyerek, öfkelenerek izledim hep.”

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat