2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI YAKINÇAĞ YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 130,Dünya ülkeleri arasında doğal afetlerde ve çevre sorunlarında iş birliği ve yardımlaşma olmazsa neler olabilir? Açıklayınız. - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

27 Şubat 2016 Cumartesi

2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI YAKINÇAĞ YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 130,Dünya ülkeleri arasında doğal afetlerde ve çevre sorunlarında iş birliği ve yardımlaşma olmazsa neler olabilir? Açıklayınız.

Dünya ülkeleri arasında doğal afetlerde ve çevre sorunlarında iş birliği ve yardımlaşma olmazsa neler olabilir? Açıklayınız.
2015-2016 SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI YAKINÇAĞ YAYINLARI CEVAPLARI SAYFA 130

Afetler sonucunda olası bir salgın tehlikesi tüm dünyayı tehdit edebilir.Bu yüzden diğer devletler bu duruma bir çözüm bulmak için yardımlaşmalıdır.Örneğin,Birleşmiş Milletlerin kurduğu Dünya Sağlık Örgütü,menenjit,kolera ve domuz gribi gibi salgın hastalıklarla tüm dünya çapında uyarılar yapmakta ve devletleri işbirliğine davet etmektedir.

Ayrıca tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınma gibi çevresel felaketlerde de tüm dünya devletleri işbirliğine gitmelidir.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat