5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI,SAYFA 110 - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

18 Şubat 2016 Perşembe

5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI,SAYFA 110

Günlük yaşamınızda ve çevrenizde en fazla hangi teknolojik ürünlerin kullanıldığını gözlemleyiniz. Bu ürünlerden birini seçerek geçirdiği değişimi kaynaklardan araştırınız.
5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI EVREN YAYINLARI SAYFA 110İletişim alanı teknolojik ürünleri: telefon, televizyon, faks, radyo, bilgisayardır.
Evdeki teknolojik ürünler; ocak, fırın, aspiratör, mikser, su ısıtıcısı, elektrik süpürgesi,çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi
Sağlık teknolojik ürünleri; röntgen cihazı, stetoskop, tansiyon aleti, MR cihazı, işitme cihazı, diyaliz cihazı gibi ürünlerdir.
Eğitim teknolojik ürünler; bilgisayar, televizyon, slayt makinesi, mikroskop, projeksiyon aleti,akıllı tahta,tablet pc  gibi ürünlerdir.
Ulaşım teknolojik ürünler; otomobil, tren, gemi, bisiklet, motosiklet, tramvay, otobüs, uçak, helikopter gibi araçlardır.
                                    TELEFONUN GELİŞİMİ
          Graham BELL  Amerika’da ilk telefonu icat etmiştir.
Bu aygıta Radyofon ismini vermiştir. 
         Zamanla telefonlar sırasyla , ahizeli telefon, radyo dalgalı telefon, tuşlu telefon, cep telefonu, akıllı telefon şeklinde günümüzde de gelişerek devam etmektedir.          

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat