Aşağıda çeşitli meslek gruplarına ait bireyler verilmiştir. Bu bireylerin, mevsimlere göre günlük yaşamda ve işlerinde dikkat etmeleri gereken noktaları belirleyiniz. Bu etkinliği yaparken yukarıdaki tablodan ve iklimle ilgili gözlemlerinizden yararlanınız. - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

15 Aralık 2016 Perşembe

Aşağıda çeşitli meslek gruplarına ait bireyler verilmiştir. Bu bireylerin, mevsimlere göre günlük yaşamda ve işlerinde dikkat etmeleri gereken noktaları belirleyiniz. Bu etkinliği yaparken yukarıdaki tablodan ve iklimle ilgili gözlemlerinizden yararlanınız.

Aşağıda çeşitli meslek gruplarına ait bireyler verilmiştir. Bu bireylerin, mevsimlere göre günlük
yaşamda ve işlerinde dikkat etmeleri gereken noktaları belirleyiniz. Bu etkinliği yaparken yukarıdaki
tablodan ve iklimle ilgili gözlemlerinizden yararlanınız.
 

İlimizdeki Çiftçi  : İstanbulda’ki çiftçi kışın özellikle karlı havalarda tarım yapamaz.Mümkünse seracılığa bu mevsimde yönelmelidir.Kışın sonuna doğru çoğu ürün için tohum atmalıdır.İlkbaharda ve yazın sulamaya önem vermeli ve ektiği ürüne özen göstermelidir.
İlimizdeki İnşaat Ustası  : Kışın çok soğuklarda dış cephelerde özellikle korunmalıdır.Üşütmeyecek giysiler giymeli,sıcak tutacak besinler yemelidir.
İlimizdeki Turizm İşletmecisi:  İstanbul’da Özellikle kış turizminde işletmesinde kapalı alan bulundurmalı bu sayede müşteriyi tutmalıdır.Yazın ise dış mekanlarda işletmesini genişletmelidir.İşletmeci her mevsime has ürünler bulundurarak müşterisini memnun etmelidir.
İlçe ve Köylere Taşımacılık Yapan Şoför: Aracının yaz-kış periyodik bakımını yapmalı özellikle  kışın kar lastiği kullanmalı,aracında zincir bulundurmalıdır.
Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat