Havanın yağmurlu, karlı, rüzgarlı, soğuk, sıcak ya da nemli olmasının günlük yaşamınıza etkilerini anlatan bir paragraf yazınız. - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

15 Aralık 2016 Perşembe

Havanın yağmurlu, karlı, rüzgarlı, soğuk, sıcak ya da nemli olmasının günlük yaşamınıza etkilerini anlatan bir paragraf yazınız.


Havanın yağmurlu, karlı, rüzgarlı, soğuk, sıcak ya da nemli olmasının günlük yaşamınıza etkilerini anlatan bir paragraf yazınız.

        İnsan yaşamına hava şartları doğrudan etki eder.İnsan hava durumuna bakarak o günkü giyeceğe kıyafete karar verir.Çok sıcaksa ince giysiler hava çok soğuksa kalın ve kendisini sıcak tutan giysiler giyer.Bu şekilde davranırsa hayatı kolaylaşır.Örneğin yağmurlu bir günde şemsiyesini alırsa ıslanmaz ve herhangi mağduriyet yaşamaz.
      Havalar insanın ruh halini de etkiler.Örneğin; kapalı ve puslu havalar birçokları için moral bozucudur.Baharda insanlar genellikle coşkun olurlar.
     İklim insanın yalnız yaşayışı değil, ekonomik etkinlikleri üzerinde de büyük etkiye sahiptir. Tarım ve endüstri alanlarının dağılışı, onlara bağlı olarak ticaret şekilleri iklimin kontrolü altındadır.

Arkadaşlarınla Paylaş

1 yorum

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat