5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Cevapları Berkay Yayınları, sayfa 74 - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

25 Ocak 2017 Çarşamba

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Cevapları Berkay Yayınları, sayfa 74

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Cevapları Berkay Yayınları, sayfa 74
İlinizde bulunan bilim ve teknoloji müzesine bir inceleme gezisi düzenleyiniz. Gezide gördüklerinizden ve öğrendiğiniz bilgilerden yararlanarak aşağıdaki formu doldurunuz.
NOT: İlinizde bilim ve teknoloji müzesi yoksa bu etkinliği İnternet’ten bir bilim müzesi sayfasında sanal geziyle yapabilirsiniz.


GEZİ İNCELEME FORMU
Gezi düzenlenen yer: İstanbul İslam, Bilim ve Teknoloji Müzesi
Gezinin Tarihi:26.01.2017
Bilim ve teknoloji müzesi ile ilgili genel bilgi: Gülhane Parkı içindeki Has Ahırlar Binası’nda, 25 Mayıs 2008'de hizmete girmiş bir müzedir. 

SORULAR
Neden bu müzeye gezi düzenlediniz? : Bilim tarihi açısından doğu-batı ilim kültürünü birleştiren bir köprü niteliği taşıması bakımından bu geziyi düzenledim.
Gezide, teknolojik gelişmelerle ilgili neler öğrendiniz?: İslam bilim adamlarının ortaya koydukları eserlerin model ve maketlerini inceleyerek bilgimi artırdım.
Müzeyi gezerken neler hissettiniz? Müzeyi gezerken içimi heyecan ve coşku kapladı.Ecdadımın herkeslerden önce yaptığı buluşları takdir ve minnet hisleriyle inceledim.
Müzeyi gezerken en çok etkilendiğiniz buluş ne oldu? Neden? : Takiyeddin’in 1559 yılında yaptığı Mekanik Saati  beni çok etkiledi.
Bu buluş ne zaman, nerede ve kim tarafından yapılmıştır? :  saatin ilk ortaya çıktığı yer, M.Ö. 4000 senelerinde Mısır’dır. 
Bu buluşun insan yaşamına sağladığı yararlar nelerdir? : Zamanın ölçülmesini sağlar,hayatı düzenli ve planlı yaşamamızı sağlar,toplumların ortak hareket etmesini sağlar.
Günümüzde bu buluş hala kullanılıyor mu?: Evet
Kullanılmıyorsa yerine hangi teknolojik ürünler kullanılıyor? Her yerde kullanılıyor.Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat