Sanatın ve edebiyatın var olma amacı nedir? - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

19 Şubat 2017 Pazar

Sanatın ve edebiyatın var olma amacı nedir?

Sanatın ve edebiyatın var olma amacı nedir?

Bu yazımızda sizlere "sanatın ve edebiyatın amaçlarından" bahsedeceğiz...

İnsanlar var olduğu günden bu yana duygularını , düşüncelerini başkalarıyla paylaşabilme ve onları yarınlara taşıma ihtiyacı içinde olmuştur. Bunu yapmanın en güzel ve etkili yollarından biri de sanat ve edebiyattır. 

İnsan sanat ve edebiyat sayesinde kendini ifade edebilme, hissettiklerini ve düşündüklerini diğer insanlar ile paylaşabilme imkânı bulmaktadır. Edebiyat malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir ve tüm sanat dallarında olduğu gibi kişinin kendini ifade etme isteğinden doğmaktadır. Kişi dil ile birlikte hissettiklerini ve düşündüklerini etkili ve edebi bir şekilde anlatır ve böylece yarınlara kalabilme imkânı yakalar. Büyük sanat eserleri ortaya koymuş olan sanatılar eserleri sayesinde kalıcılığı yakalar ve ölümsüz hale gelebilir.

Sanat ve alt kolu edebiyat insan hayatının olmazsa olmaz unsurlarındandır.Güzellikler sanatla ve edebiyatla oluşturulur. Yaşamı yüceltmek daha anlamlı kılmak sanat ve edebiyatla olanaklı hale gelir.... Sanat insana yaşamının her kesiminde güç ve zevk verebilir.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder
Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat