10 Yaş Gençleştiren Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır? - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

20 Haziran 2018 Çarşamba

10 Yaş Gençleştiren Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?


10 Yaş Gençleştiren Pirinç Maskesi 

Kadınların güzellik maceralarına bir yenisi daha eklendi. Yıllardır bilinen tarifler bir yana artık pirinç maskesi kadınların gözdesi durumuna geldi. 10 yaş gençleştiren pirinç maskesi aslında Asyalı kadınların güzellik mucizesi olarak da biliniyor. Kim istemez ki yaşının 10 yaş altında göstermeyi. Pirinç maskesini uzun yıllar kullanan kadınların 20 yaş bile aşağı göründüğü söyleniyor. Zaten kullandıkça etkilerini kendiniz de göreceksiniz.

Pirinç Maske Nasıl Yapılır? 

Pirinç maskesinin yapımı gayet kolaydır. Öyle çeşitli otlar, yağlar ve bitkiler bulmanıza gerek yok. Bu nedenle pirinç maskesi için evinizdeki mucize de diyebiliriz. O mucizeye tanık olmak için tarifimizden yararlanabilirsiniz.

Malzemeler:
  •  2 yemek kaşığı pirinç 
  •  2 kaşık süt 
  •  1 tatlı kaşığı bal 

Bu maskeye başlarken önce pirinçleri haşlamanız gerekir. Haşlamadan önce yıkayın. Sonra bir miktar suda 2 kaşık pirinci haşlayın. Haşladıktan sonra sudan çıkartın ve ezin. Ezilen pirinçlerin içini 2 kaşık ılık süt ve 1 tatlı kaşığı balı koyun. Hepsini karıştırın. İyice krem kıvamına gelince maskeniz hazır demektir. Hazırlanan maskeyi yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dakika sonra kuruyacaktır. Kuruyunca onu ılık suyla temizleyin. En son kalan pirinç suyunu göz altlarınıza ya da kırışıklık olan yerlerinize uygularsanız ayrıca etkisini göreceksiniz.

Maskemizin uygulaması bu kadar kolay ve ekonomik.
Dikkat Edilmesi Gerekenler
Maske yaparken kadınların yaptığı bazı hatalar var. Bir anlık heyecanla yapıp bırakırsanız etkisini göremezsiniz. Bu nedenle haftada bir kez yapmaya devam edin.

İkincisi temiz cilde uygulayın. Yani nasıl olsa maske temizler demeyin. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonra maske uygulama aşamasına geçin.

Maske Sonrası Yapılması Gerenler: Pirinç maskesini uyguladıktan sonra cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Maskenin de etkisiyle yıkadıktan sonra ciltte kuruma gözlenebilir. Bu kuruluğu gidermek için mutlaka nemlendirici bir krem kullanmalısınız.

Nemlendirici Krem Seçerken Dikkat Edin: Sürekli kullandığınız bir kreminiz olsun. Böylece bütün cilt bakım teknikleriniz bir bütün olarak etkili olacaktır. Kreminizi cildinize uygun olarak seçin. Yani yağlı bir cilde uygulanan kremle kuru bir cilde uygulanan krem aynı değildir. Cildinize en iyi gelecek yüz kremini deneyerek de bulabilirsiniz.

Karma Ciltler Dikkat Etsin: Pirinç maskesini uyguladıktan sonra karma ciltlerde aşırı kuruma gözlenebilir. Bu da onların karma özelliğinden kaynaklanır. Bazı durumlarda yani özellikle yaz aylarında yağlıya dönük karma ciltler ise aşırı yağlanma özelliği gösterir. Bu nedenle karma ciltler cildin farklı bölgelerine farklı krem uygulamaları yapabilir. Bunun en kolay yolu ise mevsime göre krem kullanmaktır. Yani yazları daha kurutucu bir krem kışları ise nemlendirme etkisi daha yüksek kremler kullanmak olabilir.

10 yaş gençleştiren pirinç maskesi yaparken yukarıdaki önerilerimize dikkat ederseniz bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Ama bunu bir rutin olarak devam ettirmelisiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat