En Çok Yapılan 10 Cilt Bakım Hatası Nedir? - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

20 Haziran 2018 Çarşamba

En Çok Yapılan 10 Cilt Bakım Hatası Nedir?


En Çok Yapılan 10 Cilt Hatası Nedir?
En Çok Yapılan 10 Cilt Hatası
Güzelliğin korunması ve cilt sağlığı için uygulanan birden çok yöntem vardır. Ya doğru olarak bildiğiniz cilt bakım uygulamaları aslında yanlışsa? Bu yazıda sık yapılan yanlışlar sizler için derlendi.

Yalnızca Yüze Cilt Bakımı Yapmak
Herkesin aklına cilt dendiğinde ilk olarak yüz bölgesi gelir. İşin aslı herkes en çok yüz bakımıyla ilgilidir. Bunlar dışında el, kol, bacak, göğüs ve boyun gölgeleri estetik açısından elzem öneme sahiplerdir. Bu bölümlerin de bakımlarının kesinlikle aksatılmaması önerilir. Her bölge için ayrı ürünler kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. En çok yapılan 10 cilt bakım hatasından biri eksik bakımdır.

Fazla Sıcak Su ile Duş Alma
Günün ardından vücuttan hantallığı atmak için sıcak su ile duş almak gibisi yoktur. Fakat fazla sıcak su ile duş aldığınız gözenekleriniz aşırı terleyip vücudunuzun su kaybetmesine sebebiyet verecektir.

Yeterli Nemlendirmeme
Uygun nemlendirilmeyen cilt kurur, kaşıntı başlar ve pul pul dökülmeler gözlemlenebilir. Bu durumu cildimiz tarafından bir sinyal olarak algılayabiliriz. Bu durum cildin iyi nemlendirilmediğini gösterir. Cilt, cilt tipine uygun olarak gerekli ürünlerle kesinlikle nemlendirilmelidir. Çantanızdaki nemlendirici bu durumlarda kurtarıcınız olacaktır.

Su Tüketimi
Su, yaşamın temeli ve onsuz yapamayacağımız bir bileşimdir. Fakat günlük hayatın stresi içinde su içmeyi erteleyip unuttuğumuz çok olur. Su, cildin sağlığı için en çok ihtiyaç duyulan moleküldür. Bu durumun önüne geçmek için gerekirse telefonumuza su içmemizi hatırlamamızı sağlayacak alarmlar kurmak bir çözüm olabilir.

Cep Telefonu Temizliği
Başlık muhtemelen ilginç size de ilginç gelmiştir. Fakat bu konu cilt bakımıyla ilgili olmazsa olmazlardan. Telefonlar hayatımızın birer parçası ve bizimle beraber her yerdeler, onların birçok farklı yerle temas etmelerini sağlayıp ardından yüzümüze değdiriyoruz. Haliyle telefonun üzerindeki tüm mikroplar bu yolla yüzümüze geçiyor. Bu durumu engellemek için telefonunuzu her gün belli aralıklarla steril etmeyi alışkanlık edinin ve telefon konuşmalarında kulaklıkları tercih edin.
                                 
Haddinden Fazla Makyaj

Makyaj ürünleri kimyasal maddelerden oluşur. Haddinden fazla derecede makyaj ürününe maruz kaldığınız takdirde cildinizi olumsuz etkileyip, cildin kendini yenileme özelliklerini aksatmasına sebebiyet verirsiniz.

Aşırı Soyma
Peeling ve ovma işleri cilt için yararlı olabilir. Fakat bu işlemi gereğinden fazla yaptığınız takdirde cildin kendisinin besleyici ve koruyucu yağlarının ciltten atılmasına sebep olursunuz. Bu durum ciltte kızarıklık, kuruluk ve iltihaplanmaya kadar ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu yüzden peeling işlemini haftada bir kez yapmak en uygun seçim olacaktır.

Güneş Kremi Kullanımını Unutmak
Güneş ışınları bazı saatler dik açılarla gelerek cildimize ciddi zararlar verebilir. Bu saatlerde krem kullanılmadığı takdirde cilt olumsuz etkilere maruz kalacaktır. Bu yüzden çantalarda mutlaka güneş kremi bulundurulması önerilir.

Gece Makyaj Temizliği Yapmadan Uyumak
Makyaj ürünleri kimyasallardan oluşur. Bu kimyasallar uyku boyunca derinize işleyip cilt hasarlarına sebep olabilir. Sağlıklı bir cilt için kesinlikle uyumadan makyaj temizliği yapılmalıdır. En çok yapılan 10 cilt bakım hatasını listeledik. Cilt güzelliğimiz için bu hatalara düşmeyelim.


www.bolcevap.com

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat