Sivilceleri Yok Eden Yöntemler - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

20 Haziran 2018 Çarşamba

Sivilceleri Yok Eden Yöntemler


Sivilceleri Yok Etmek İçin Metotlar

Stres, beslenme, doğru ürününü kullanmama ve bazı rahatsızlıklar sebebiyle kendini gösteren sivilcelerin geçirilmesi için sivilcelerin doğal tedavisi ile yapılacak birçok işlem bulunmaktadır. Bu doğal işlemleri insanlar kimyasal ürünlere oranla artık daha çok tercih etmektedir. Günümüzde insanlar daha bilinçlidir ve kimyasalların zararlı etkileri konusunda hemfikirlerdir. Bunun için doğal yöntemler daha çok rağbet görmektedir.

Sivilceleri Geçiren Doğal Maskeler ve Tarifler

· Limon Maskesi: Yarım taze limon ve 1 kaşık şeker ile yapılacak bu maskede öncelikle yarım limon alıp iyice sıkılır. Limon suyunun üzerine şeker dökülerek temizlenen cilde karışım uygulanır. Karışım ciltte 10-15 dakika süre boyunca durmalı ve sonrasında iyice durulanmalıdır. Sivilceyi anında yok etme için birebir bir yöntemdir.

· Aspirin Maskesi: 5 adet aspirin, 1 adet limon ve yarım tatlı kaşığı karbonat kullanılarak yapılan bu maskede aspirin toz haline getirilerek bütün içerikle karıştırılır. Karıştırılan bu maske yüze sürülür ve 10 dakika bekletilir. Ardından yüz iyice yıkanmalıdır.

· Limon Kolonyası Maskesi: 1 tatlı kaşığı bebe pudrası ve 2 çay kaşığı limon kolonyası ile karışım iyice karıştırılır. Krem şeklinde olan bu karışım sürülür, pul pul dökülse dahi bütün geceyi bu maske ile geçirilmesi tavsiye edilir. Sabah kalktığınızda sivilcelerinizin mucizevi bir şekilde kurumuş olduğunu göreceksiniz. Böylelikle 1 günde sivilce geçirme bu karışımla mümkün olmaktadır.

· Elma Maskesi: 1 litre kaynatılmış su ile elma sirkesi ile hazırlanan bu karışımı 1 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmanız gerekmektedir. Ocağı kapattıktan sonra karışımın buharından faydalanarak baş bir tülbent ile kapatılarak yüzünüzü bu buhara karşı tutun. Bu sayesinde cildiniz sivilcelerden arınacaktır.
· Çilek Maskesi: Yarım su bardağı yoğurt ve 1 çay bardağı çilek ile iki malzemeyi ezip karıştırın. Cilt temizlendikten sonra maske sürülmeli ve 15 dakika süre boyunca bekletilmelidir.

· Kuru Maya Maskesi: 1 paket kuru maya ile yarım çay bardağı su ile yapılan bu maskede suyun içerisine maya konularak krem haline getirilmelidir. Bu maske gece boyu bekletilmelidir. Döküntü olsa bile ellenmemeli ve hemen yıkanmamalıdır. Böylelikle sivilcelere kesin çözüm evde yapılan yöntemlerle de mümkün olmaktadır.

Sivilceler Neden Olmaktadır?İnsanlarda daha çok ergenlik döneminde görülen sivilceler, zaman zaman bazı faktörlerin tetiklemesiyle de oluşmaktadır. Sivilce oluşumu 3 ana nedene bağlanmaktadır. Bunlar:
  • Bakteri birikimi
  • Ölü deri hücrelerinin dökülmesi
  • Cilt yağının fazla üretilmesi nedeniyle sivilceler oluşmaktadır.
Ayrıca belirtilenler ana sebep olmakla birlikte bunun yanında başka sebepler de bulunmaktadır. Hormonlar, ilaçlar, beslenme, aşırı yağ içeren kozmetik maddeleri, vitamin eksikliği, yüksek nem ve terleme, mevsim değişiklikleri, yaşanan yoğun stres, doğum kontrol hapları, güneş kremleri, yüze baskı yapan herhangi bir nesne veya giysi, yüksek sıcaklık ve güneş ışığı ve sivilceleri hemen sıkmaya çalışmak sivilce oluşumunda rol oynayan nedenlerdir.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat