Siyah Noktalara Elveda - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

21 Haziran 2018 Perşembe

Siyah Noktalara Elveda


Bu yayınımızda birçok insanın sorunu olan siyah noktalardan kurtulmanın yolları hakkında bilgi vereceğiz... bolcevap.com

Siyah Noktalarınız Sizi Artık Rahatsız Etmeyecek
Siyah noktalar çok sık karşılaşılan bir cilt sorunudur ve rahatsız edicidir; neyse ki siyah noktalar için doğal tedavi yolları ile bu durumdan basitçe kurtulabilirsiniz. Siyah noktalardan sıkıldıysanız ve ne yaptıysanız fayda etmediyse yazımızda sizin için kolayca uygulayabileceğiniz çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bunları ekonomik ve sağlıklı bir biçimde deneyebilir; sonuçtan memnun kalabilirsiniz.

Siyah Noktaların Kaybolması için Faydalı Öneriler
Siyah noktalar temelde ciltte bulunan yağ bezlerinde tıkanma oluşması sonucunda meydana gelirler. Bu yağ bezleri cildi beslemektedir. Siyah noktaların ardından sivilce oluşumu meydana gelebilse de bu her zaman için geçerli değildir. Yanlış kozmetik ürün kullanımı, hormonal değişiklikler ve güneş ışığı gibi durumlar siyah noktaya yol açabilirler. Siyah noktalara maske gibi doğal uygulamalar oldukça sorunun çözümünde oldukça etkili olmaktadır. Siz de siyah noktalarla savaşıyorsanız aşağıdaki önerilerimize bir göz atabilirsiniz: 
  • Siyah noktalar gözeneklerin tıkanmasından ötürü oluşurlar bu nedenle ilk olarak kapalı gözeneklerin açık hale getirilmesi önemlidir. Öncelikle buhar banyosu yapabilirsiniz. Bunun için çok basit bir yöntem kullanabilirsiniz; kaynayan suya yüzünüzü tutun ve 5 dakika kadar bekleyin. 
  • Elma sirkesi birçok cilt probleminde çok faydalı olmaktadır. Yarım bardak suya sirke ( 2-3 yemek kaşığı ) dökün ve kaynatın. Kısık ateşe doğru yüzünüzü tutun ve 15 dakika bekleyin. Yine başka bir bardakta 2-3 damla elma sirkesini su ile karıştırın. Yüzünüzü pamuk kullanarak bu karışım ile silebilirsiniz. 
  • Yoğurt maskesi de etkili bir yöntemdir; bir yemek kaşığı miktarındaki limon suyunu yoğurtla (1kase) karıştırın. Yüzünüze bu maskeyi sürün fakat göz çevrenize dikkat edin; bu bölgeye maskeyi değdirmemelisiniz. Bekleme süresi 15 dakika kadardır. Maskeyi yüzünüzden temizlerken suyun ılık olmasına dikkat edin. 
  • Yeşil çay hem sık bulunan hem de siyah noktalar için çok iyi bir üründür. Antioksidan içerikli olması nedeniyle cildinizdeki fazla yağın temizlenmesine yardımcı olur. Hazırladığınız yeşil çayın soğumasından sonra sorunlu bölgelerin üzerine çayı sürün. Kuruması için 10 dakika gerekmektedir; bu sürenin sonunda cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi uygularsanız yüzünüzü duruladıktan sonra bir nemlendirici sürebilirsiniz. 
Siyah noktalara çözüm için bu doğal yöntemlerin işe yarama olasılığı yüksektir; tabiki doğru ve düzenli uygulama sonuç açısından önemlidir.


Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat