Lavabo Tıkanıklığında Kimyasal Kullanılmamalı Mı? - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

9 Ağustos 2018 Perşembe

Lavabo Tıkanıklığında Kimyasal Kullanılmamalı Mı?



Tıkanıklıkta Lavabo Açıcı Kimyasallar Kullanmayın
Evlerde ya da iş yerlerinde kullanılan lavabolarda zamanla meydana gelen kireçlenme ve tıkanıklıklar, tesisatta ciddi sorunlara neden olabilir. Biriken kirler ve atıklar sonucu tıkanan lavaboları bir anda kimyasal ürünlerle açmak hem sağlığınıza hem de tesisata ciddi hasarlar bırakabilir.


1) Tesisata Zarar Verilmemeli

Yaşanan tıkanıklıkta lavabo açıcı kimyasallar kullanmayın. Öncesinde tıkanıklığın ne sebeplerle meydana geldiğini öğrenmelisiniz. Çevrenizde bulunan en yakın tesisat firmalarından konu ile ilgili yardım ve destek alabilirsiniz. Size yapılabilecek yönlendirmeler sonucunda tesisata zarar verilmeden sorunun en kısa zamanda giderilmesi sağlanmalıdır. Teknolojik icatlar kullanmayan, kırarak tıkanıklığı bulan firmalardan uzak durmalısınız. Size ekstra maliyet getirecektir.

2) Zamanla Tıkanıyor
Lavabo giderlerinde zamanla oluşan kir ve su birikintileri kirece ve kalıntılara sebep oluyor. Günden güne artan ve büyüyen kalıntılar, giderlerin tıkanmasını sağlıyor. Suyun yavaş giderilmesi ve akış yönünün değişmesi halinde herhangi bir sıkıntının olduğu anlaşılıyor. Bu durumla karşı karşıya kalındığında kimyasal ürünler hemen kullanılmamalıdır.

3)Sağlığınızla Oynamayın
Birçok sağlık sorununa ve ciddi cilt hasarlarına sebep olan kimyasal ürünler, uzmanlar tarafından asla önerilmiyor. Göz, cilt ve üst solunum rahatsızlıklarına sebep olan kimyasal açıcılar tesisatınıza da zarar veriyor. Tesisatçınızla görüşmeden bu tarz ürünleri bilinçsizce kullanmamalısınız. Ev ve iş yerleriniz için meydana gelebilecek bu tür sorunlara karşı işin uzmanlarıyla görüşmelisiniz.

4)Kimyasal Açıcılar Sık Kullanılmamalı
Kimyasal açıcıların sık kullanılması durumunda bazı gider ve tesisat sorunlarıyla da karşı karşıya kalırsınız. Gider hattında erime, delinme ve akıtma gibi sebeplere yol açan kimyasallar, bilinçli şekilde kullanılmalıdır. Bilinçsiz kullanılması durumunda tesisatınızda ciddi hasarlara sebep olacaktır. Tıkanıklıkta lavabo açıcı kimyasallar kullanmayın. Öncelikle işi uzmanlarıyla görüşmenizde yarar var.

5)Profesyonel Destek Şart
Tesisat asistanları, temizlik şirketleri ve uzman tesisatçılar, lavabo tıkanıklarında size gerekli profesyonel hizmeti sağlayacaktır. Her türlü sıkıntı ve şikâyetlerinizde rahatlıkla arayabileceğiniz tesisat asistanları, ev ve iş yerlerinde meydana gelebilecek gider sıkıntılarınızı çözmeye hazır. Bilir kişilerden alabileceğiniz yardımlarla, evinizin yada iş yerlerinizin tesisatını daha uzun ömürlü kullanmanız mümkün. Tıkanıklıkta lavabo açıcı kimyasallar kullanmayın. Bu durum size geçici çözüm gibi görünse de kalıcı hasarlara sebep olacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat