Sihirli Dokunuşlarla Tüm Salonunuz Tamamen Değişsin - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

9 Ağustos 2018 Perşembe

Sihirli Dokunuşlarla Tüm Salonunuz Tamamen DeğişsinSihirli Dokunuşlarla Tüm Salonunuz Tamamen Değişsin
Salon dekorasyonu için öneriler son derece büyük bir öneme sahiptir. Çünkü gününüzün büyük bir kısmını evin salonunda geçirirsiniz. Bu yüzden konforun yanı sıra göze hitap eden bir dekorasyonunda olması gereklidir. İşte burada yapılması gereken birçok noktaya dikkat etmek gerekir. Bunların başında salonunuzun büyüklüğü gelir.

Küçük Salonlar İçin Öneriler:
  •  Eğer küçük bir salona sahipseniz salonu olduğundan daha büyük göstermeniz gerekecektir. Bu yüzden salonunuzun özellikle duvar renklerini açık bir renk yapmanız salonunuzun daha geniş gözükmesini sağlar. 
  • Küçük salona sahipseniz duvarlardan sonra dikkat etmeniz gereken konu mobilya takımlarınız dır. Mobilya olarak koltuk takımı yani geniş koltuklar yerine açılıp kapanma özelliği olan L koltuk takımlarını tercih etmeniz gerekir. 
  • Salonda bulunan diğer eşya ise televizyon dur. Çok büyük bir televizyon ünitesi yerine küçük boylarda bir televizyon sehpası daha kullanışlı olacaktır. 
  • Perdelerin ise stor perde ya da ince tül perde olması odanızın daha ferah olmasını sağlayacaktır. 
  •  Zeminde kullanacağınız rengin açık olması ve halınızın da açık renklerde olması salonunuzu hem daha şık gösterecek hem de daha ferah olmasını sağlayacaktır. 
  •  Geniş ve ferah görünmesini sağlayan bir diğer ayrıntı ise aydınlatmaların doğru seçilmesidir. 
  • Küçük ev dekorasyon örnekleri kategorisini inceleyerek bu konuda ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Büyük Salonlarda Dekorasyon:
Büyük salonlara geldiğimizde ise alanı genişletme gibi bir çabanız olmadığı için kendi zevkiniz doğrultusunda salonunuzu dekore edebilirsiniz. Ancak sıkıcı bir görüntü, kasvetli bir hava yaratmamak gerekir. Bunun için de salonunuza yapacağınız ufak dokunuşlar sayesinde farklı, modern bir havaya sahip bir salonunuz olabilir. Bunu birkaç mobilyanız da değişiklikler yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Klasik çizgilere sahip bir salon istiyorsanız klasik birkaç parçanız yerine modern parçalar tercih ederek daha farklı bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınızın illaki tek renk olmasına gerek yok Onun yerine birbirine yakışan renklerin uyumunu ortaya koyan mobilyalar yaratabilirsiniz. Bunu da mobilyalarınızın döşemelerinde değişiklik yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca mobilyalarınız da kullanacağınız döşemeler çizgili ya da çiçekle desenlere sahip olabilir bu sayede mobilyalarınız hem farklı hem modern hem de romantik bir etkiye sahip olur. Duvarlarınızda ise duvar kağıdınızı yine çizgili veya çiçekli desenlerden tercih edebilirsiniz.

Salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar:
· Renk Seçimi:
İlk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta renk seçimidir. Renk seçiminizi özellikle salonun kullanış amacınıza göre seçmeniz yararlı olur. Eğer salonunuzda sakinlik istiyorsanız ya da yorgun geçen bir günün sonunda dinlenmek için salonu kullanacaksınız buna uygun pastel tonlardaki renkleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca salonunuzda ki rutinden sıkıldıysanız salonunuzda ki aksesuarlarda yapacağınız ufak değişikliklerle buna önleyebilirsiniz. Bunların başında aksesuarlarınızı renkli seçmek farklı desenlere sahip dekoratif ürünler seçmeniz gelir. 
 


· Aydınlatma Tercihi:
Dikkat edilmesi gereken ikinci konu ise aydınlatmalarınızın seçimidir. Eğer aydınlatma da ışık olarak çok parlak renkler tercih ederseniz bu durum salonda bulunan kişileri bir süre sonra yormaya başlayacaktır. O yüzden daha yumuşak ve sarı tonlarda ışık tercih edilmesi gerekir. Tavan aydınlatmasının yanında salonunuza uygun olan bir abajur da tercih ederek salonunuzu daha modern bir hale getirebilirsiniz.


· Koltuk Takımı Seçimi ve Yerleşimi:
Dikkat edilecek diğer konu koltuk takımı seçimi ve yerleştirilmesidir. Eğer salonunuz kare biçiminde ise koltuk takımınızı karşılıklı yerleştirerek çok hoş bir sohbet ortamı oluşturabilirsiniz. Eğer salonunuz dikdörtgen şeklinde ise L tipi koltuklar daha uygun olacaktır. Ortaya koyacağınız dikdörtgen bir sehpada şıklığını destekleyecektir.


· Halı ve Perde Tercihi:
Diğer bir konu ise halı ve perde tercihidir. Halı seçerken eğer salonunuzda ki havayı değiştirmek istiyorsanız, farklı olmasını istiyorsanız renkli desenlere sahip bir halı kullanabileceğiniz gibi sakinliği korumak istiyorsanız mobilyalarınız ile uyumlu renklerde bir halı tercih edebilirsiniz. Halılarda dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise temizliğinin kolay ve pratik bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Perdelerde ise eğer salonunuz çok fazla güneş almıyorsa açık renklerde perdeleri tercih edebilirsiniz. Perdeleriniz, halılarınız ve mobilyalarınızla sağlayacağınız uyum salonunuzu çok şık bir hale getirebilir.

Pratik ev dekorasyon fikirleri içerisinde yer alan tüm her şeyi yaptıktan sonra son olarak yapılacak dokunuşlar salonunuzun daha hoş bir görüntü haline gelmesini sağlayacaktır. Bunlar duvar süsleri, bitkiler, tablolar, kırlentler gibi aksesuarlardır.

Salonlarınızda dikkat edeceğiniz en önemli nokta şıklıktan önce rahat ve konforlu olmasıdır. Bunları sağladıktan sonra şıklığı düşünmelisiniz. Konfor ve rahatlıktan sonra şıklığa önem vermelisiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat