Ömer Seyfettin Apandisit Hikayesi - bolcevap.com
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

15 Nisan 2019 Pazartesi

Ömer Seyfettin Apandisit Hikayesi

ÖMER SEYFETTİN APANDİSİT HİKAYESİNİN İNCELEMESİ

www.bolcevap.com

Genç yaşta kaybettiğimiz edebiyatımızda olay hikayeciliğinin önemli isimlerinden Ömer Seyfettin hikayelerinde günlük hayattaki birçok sıra dışı kişiyi, tarihî kişilikleri, çocukluk anılarını anlatmıştır. Çoğu hikayesi beklenmedik bir sonla çözümlenen Ömer Seyfettin'in Apandisit hikayesinde de yine ilginç bir kişiliği okuyoruz.


Apandisit-Ömer Seyfettin

Konusu: Yazar bu hikayesinde apandisit olduğunu zanneden oldukça evhamlı birini anlatıyor.

Özeti: Ömer Seyfettin'in "fantezi" notunu düştüğü bu hikâyesinin kahramanı evhamlı bir adam... Akşam yemeğinde hoşaf içerken bir eriğin çekirdeğini yanlışlıkla yutan anlatıcı, bu çekirdeğin sağlık için çok zararlı olduğunu, apandisite hatta ölüme sebep olduğunu düşünür. Evhamlı adam apandisit olduğu düşüncesine kapılır ve birden sol kasığının üstünde şiddetli ağrı duyar. Aklına türlü türlü olumsuzluklar gelir.

 Hemen arabaya atlayıp Sirkeci'ye gider, önünde tesadüfen geçtiği lokantada operatör doktoru görür. Hemen yanına gider, operatör bir tabak kirazı çekirdekleriyle yemektedir. Çok şaşırır ve doktora "Apandisitten korkmuyor musunuz?" diye sorar. Doktor, meyveleri çekirdekleriyle yemenin apandisite sebep olmadığını bunun eski ve yanlış bir görüş olduğunu söyleyince evhamlı adam rahatlar ve o da garsondan kiraz ister. bolcevap.com

Arkadaşlarınla Paylaş
Yorum Gönder

Yorumlarınız incelendikten sonra yayınlanacaktır... Lütfen yorum yaparken topluluk kurallarına uyunuz... bolcevap.com

Bildirim
Yenilenen görselliğimiz ve içeriklerimizle çok günceliz. Doğru bilgi için doğru yerdesiniz.
Kapat